Ogłoszenia duszpasterskie

01/03/2019

Pobiedziska, 03.03.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Przeżywamy VIII Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym. 
  2. W środę, ze względu na Popielec nie będzie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. sprawowanej o godz. 17.30 odmówimy Modlitwę Rzymską o uproszenie dobrego przeżycia okresu przygotowania paschalnego. Biuro parafialne będzie nieczynne.
  3. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, ofiary zbierane podczas Mszy świętych przeznaczymy na cele remontowe parafii.
  4. W środę popielcową rozpoczniemy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00; 11.00; 17.30 i 19.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
  5. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele:

Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży w piątek o godz. 16.30

Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek po wieczornej Mszy św.

Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00, a bezpośrednio po ich zakończeniu będzie sprawowana dodatkowo Msza św. w intencji Parafian. Kazania pasyjne będą głosili klerycy naszego seminarium. Nie będzie składki w czasie nabożeństwa. Zwyczajową jałmużnę wielkopostną będzie można złożyć do skarbony ustawionej pod chórem.

  • Dzisiaj oraz w Popielec Wspólnota Życia Chrześcijańskiego będzie rozprowadzała za dobrowolną ofiarą zdrapki wielkopostne. Jest to propozycja zadań na każdy dzień, aby jak najowocniej przeżyć czas przygotowania paschalnego. Dochód zostanie przeznaczony na remont dachu naszego kościoła.
  •  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja zakończona nabożeństwem powołaniowym o godz. 17.15. Pod chórem została wyłożona lista osób pragnących czuwać przy Chrystusie eucharystycznym.
  • Spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do kościoła na modlitwę różańcową w najbliższy poniedziałek o godz. 17.00.
  • Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.
  • Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.