Ogłoszenia duszpasterskie

04/05/2019

Pobiedziska, 05.05.2019 r.

  1. Rozpoczynamy III Tydzień Wielkanocny i zarazem Tydzień Biblijny. Pod chórem można znaleźć wyznaczone cytaty, które w domu należy odszukać i poddać refleksji. Zachęcamy do pochylenia się nad tekstem Pisma Świętego.
  2. Nabożeństwa majowe w dni powszednie od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W sobotę i niedzielę o godz. 18.15.
  3. W przyszłą niedzielę 12 maja, podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 11.00, dzieci klas III przystąpią do I Komunii św. Otoczmy je i ich rodziny serdeczną modlitwą. Nabożeństwo majowe dla dzieci komunijnych i dla wszystkich parafian będzie sprawowane wyjątkowo o godz. 16.00. Ze względu na uroczystość I Komunii św. Msza św. z godz. 12.30 rozpocznie się o godz. 13.00. Prosimy o zrozumienie.
  4. Rocznica I Komunii św. będzie miała miejsce 19 maja podczas Mszy św. o godz. 12.30. Próba dzieci obchodzących rocznicę w piątek 17 maja o godz. 16.00, a spowiedź św. w sobotę 18 maja o godz. 10.00.
  5. Ze względu na dużą liczbę Mszy św. pogrzebowych, niektóre intencje będą sprawowane na środowej, zbiorowej Mszy św. lub w koncelebrze szczególnie w czwartki i piątki. W tym względzie bardzo prosimy o zrozumienie. Rozpoczyna się dopiero miesiąc maj, a w kalendarzu nie ma już prawie żadnego wolnego miejsca do końca roku. Intencji mszalnych za zmarłych nie wolno odkładać na zbyt długi czas, gdyż modlitwa, szczególnie Ofiara Mszy św. należy im się jak najszybciej po śmierci.
  6. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca ofiary składane podczas Mszy św. przeznaczymy na cele remontowe. Wszystkim Ofiarodawcom składamy słowa podziękowania – Bóg zapłać!
  7. We wtorek na Mszę św. i spotkanie formacyjne zapraszamy kandydatów do bierzmowania.
  8. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła Patrona naszej parafii.

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.