Ogłoszenia duszpasterskie

09/06/2019

Pobiedziska, 09.06.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy w Kościele Okres Wielkanocny.
 2. W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła, Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i 17.30. Z racji obchodzonego Święta biuro parafialne będzie nieczynne.
 3. W czwartek obchodzić będziemy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to zarazem dzień fatimski. Po Mszy św. wieczornej odmówimy wspólnie różaniec święty, następnie Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej.
 4. W piątek obchodzić będziemy wspomnienie bł. bp. Michała Kozala Męczennika z Dachau, który pełnił posługę wikariusza w naszej parafii.
 5. W ubiegłą niedzielę na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie zebrano 543 zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy.
 6. Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, ofiary zbierane podczas Mszy świętych przeznaczymy na cele remontowe. Wszystkim Ofiarodawcom, także tym, którzy przekazują swe wsparcie na konto parafialne składamy nasze podziękowanie. Bóg zapłać. Za wszystkich Darczyńców modlimy się w każdy wtorek przez przyczynę św. Józefa oraz w środy w czasie wieczornych Mszy świętych i nabożeństwa.
 7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 8. Pamiętajmy już o godnym przygotowaniu Uroczystości Bożego Ciała. Przypominamy, że główna Msza św., po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy, będzie sprawowana na Rynku przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 11.00. Prosimy, jak w latach ubiegłych, o przygotowanie ołtarzy i trasy procesyjnej. Do udziału w procesji w strojach liturgicznych zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. Nie będzie Mszy św. sprawowanej o godz. 12.30.
 9. Pod chórem można się zaopatrzyć w parafialny biuletyn „Pod skrzydłami św. Michała Archanioła”.
 10. W parafii dziekańskiej dnia 14 bm. o godz. 18.00 comiesięczna Msza św. za Kościół Powszechny, Ojczyznę i w stałych intencjach Rodziny Radia Maryja.
 11. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła Patrona naszej parafii.

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.