Ogłoszenia duszpasterskie

23/08/2019

Pobiedziska, 25.08.2019 r.

 1. Rozpoczynamy XXI Tydzień Zwykły Roku Kościelnego.
 2. W poniedziałek przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i 17.30. Z racji Maryjnej Uroczystości i sprawowanej w tym czasie Mszy św. biuro parafialne będzie nieczynne.
 3. W niedzielę 1. września podczas Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji ofiar II Wojny Światowej w 80. rocznicę Jej wybuchu.
 4. Niedzielne Msze św. o godz. 12.30 będą sprawowane od niedzieli 8 września.
 5. W sobotę 31 sierpnia o godz. 15.00 Msza św. w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej z Pobiedzisk w 135. rocznicę powstania. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Andrzej Kaczmarek Kustosz Sanktuarium Dąbrowieckiej Matki Pocieszenia zaprasza na tegoroczny odpust przypadający w 50. rocznicę koronacji cudownego wizerunku Matki Bożej. Sumę odpustową w niedzielę 9 września br. o godz. 11.00 będzie sprawował abp Stanisław Gądecki Metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, a słowo Boże wygłosi abp Wojciech Polak Prymas Polski. Z naszej parafii wyruszy piesza pielgrzymka w niedzielę o godz. 5.00, a także pielgrzymka rowerowa o godz. 7.00. Osoby pragnące wziąć udział w obu pielgrzymkach prosimy o zapisywanie się w parafiach pobiedziskich do dnia 5 września z podaniem nr. pesel w celu zawarcia polisy ubezpieczeniowej.
 7. Dziękujemy bardzo serdecznie Wszystkim, którzy włączyli się w jakikolwiek sposób w organizację i przeprowadzenie Dożynek Archidiecezji Gnieźnieńskiej i Gminy Pobiedziska.
 8. Trwają prace remontowe dachu naszej świątyni Dziękujemy Wszystkim, którzy wspierają nas modlitwą i pomocą materialną – Bóg zapłać. Do tej pory zapłaciliśmy za wykonane prace 40 tys. zł. Za naszych Dobroczyńców modlimy się w każdą środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i w każdy wtorek przez przyczynę św. Józefa.
 9. W sobotę 28 września organizujemy pielgrzymkę autokarową do Lichenia. Włączymy się w sanktuarium Maryjnym w modlitwę Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich AG. Wyjazd o godz. 7.00, następnie o godz. 10.00 konferencja i okazja do spowiedzi św., o 12.00 Msza św. pod przewodnictwem abp. Henryka Muszyńskiego, modlitwa różańcowa i wyjazd ok. godz. 15.00. Koszt pielgrzymki wraz z ubezpieczeniem – 25 zł.
 10. Pod chórem został wyłożony kolejny parafialny biuletyn „Pod skrzydłami św. Michała Archanioła”.
 11. Powierzmy się opiece Patrona naszej parafii.

 Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.