Ogłoszenia duszpasterskie

11/12/2019

Pobiedziska, 15.12.2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Rozpoczynamy III Tydzień Adwentu. Dzisiejsza niedziela to niedziela Gaudete. Zapraszamy na Msze św. roratnie, które sprawujemy we wtorki i piątki.
 2. Spowiedź św. w naszej parafii z okazji zbliżającej się Uroczystości Narodzenia Pańskiego będzie miała miejsce w środę 18 grudnia. O godz. 10.30 – nabożeństwo pokutne i spowiedź św. od godz. 11.00 do 12.00; następnie o godz. 16.00 – nabożeństwo pokutne i od 16.30 do 17.30 spowiedź św. Okazja przystąpienia do sakramentu pokuty jeszcze wieczorem od 19.00 do 19.45. Bardzo serdecznie prosimy, aby nie odkładać spowiedzi św. na ostatnią chwilę, kiedy tuż przed świętami trudno nam znaleźć czas spokoju. Skorzystajmy z posługi zaproszonych kapłanów i w należytym skupieniu przeżyjmy pojednanie z miłosiernym Ojcem. Komunia św. będzie udzielana co 20 minut. Program spowiedzi został wyłożony pod chórem.
 3. W zakrystii lub biurze parafialnym można nabyć opłatki oraz świece Caritas duże w cenie 13 zł, a małe po 7 zł.
 4. Msze św. pasterskie będą sprawowane o godz. 21.30 i 24.00.
 5. Ze względu na spowiedzi adwentowe w dekanacie, biuro parafialne w nadchodzącym tygodniu będzie czynne tylko bezpośrednio po Mszach św. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy i prosimy o zrozumienie.
 6. W piątek 20 grudnia od godz. 9.00 ks. wikariusz uda się z Komunia św. do chorych i starszych parafian. Ks. proboszcz w poniedziałek 23 grudnia o godz. 10.00 będzie sprawował Mszę św. w Domu Opieki Społecznej przy ul. Słonecznej. Nie będzie odwiedzin chorych w miesiącu styczniu.
 7. Słowa wdzięczności wypowiadamy do Wszystkich, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na cele remontowe oraz na fundusz „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Wszystkim Ofiarodawcom, także tym, którzy przekazali swe ofiary bezpośrednio na konto parafialne, z serca dziękujemy – Bóg zapłać.
 8. Na tablicy ogłoszeń został wywieszony plan kolędy. Jest on również wydrukowany i dostępny na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 9. Kandydatom do bierzmowania przypominamy, że najbliższe spotkanie modlitewno – formacyjne w klasztorze Sióstr Sacre Coeur odbędzie się w sobotę 21 grudnia. Początek o godz. 10.00.
 10. Pod chórem można zaopatrzyć się w parafialny biuletyn „Pod skrzydłami św. Michała Archanioła”.
 11. Powierzmy się opiece Patrona naszej Parafii.
 12. Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.