Ogłoszenia duszpasterskie

15/09/2018

Pobiedziska, 16.09.2018 r.

  1. Rozpoczynamy XXIV Tydzień Zwykły Roku Liturgicznego.
  2. Dzisiaj po Mszy św. sprawowanej o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej.
  3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VII Szkoły Podstawowej w piątek 21 września. Spotkanie rozpoczyna się wieczorną Mszą św.
  4. W ubiegłą niedzielę na cele remontowe zebrano 3 869 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać.
  5. We wtorek 18 września przypada Święto św. Stanisława Kostki – Patrona dzieci i młodzieży. Informacje o planowanych diecezjalnych obchodach można znaleźć w gablocie ogłoszeń.
  6. Przypominamy, że od 1 października Msze św. wieczorne od poniedziałku do piątku będą sprawowane o godz. 17.30, a po jej zakończeniu wszystkie nabożeństwa. Wyjątkiem będzie jedynie nabożeństwo w intencji powołań na zakończenie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w pierwszy czwartek miesiąca.
  7. Przygotowujemy się powoli do uroczystości odpustowych ku czci św. Michała Archanioła. Sumę odpustową w sobotę 29 września o godz. 11.00 będzie sprawował ks. kan. Zenon Starszak, były wikariusz naszej parafii. Dzień wcześniej o godz. 20.15 w kościele celebrowane będą nieszpory, zakończone apelem jasnogórskim.
  8. Stowarzyszenie WIOSNA – organizator ogólnopolskiej akcji pomocowej SZLACHETNA PACZKA, prowadzi rekrutację wolontariuszy. Osoby pełnoletnie, które chciałby się zaangażować w pomoc dla potrzebujących z naszej gminy, proszone są o kontakt telefoniczny. Rekrutacja trwa do 30 września. Plakat z numerem kontaktowym znajduje się na tablicy ogłoszeń.
  9. W dnia 17 września o godz. 18.00 w kościele pw. Świętego Ducha comiesięczna Msza św. w intencji Kościoła i Ojczyzny. Wcześniej o 17.30 modlitwa różańcowa.
  10. Módlmy się do św. Michała Archanioła Patrona naszej Parafii.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.