Ogłoszenia duszpasterskie

18/04/2020

Pobiedziska, 19.04.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkanocną – Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Dziś o godz. 15.00, w godzinie miłosierdzia, odmówimy Koronkę przed relikwiarzem – krzyżem miłosierdzia, w którym znajdują się relikwie: św. Jana Pawła II, św. siostry Faustyny, bł. ks. Michała Sopoćki, a także bł. ks. Jerzego Popiełuszki i bł. Marii Karłowskiej.
  2. W Kościele rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. W ramach niesienia pomocy potrzebującym nasza parafia każdego miesiąca przesyła ofiary na rzecz rodziny palestyńskiej, wspiera instytucje: Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Ze składanych do skarbony ofiar pomagamy także parafianom, zwłaszcza w zakupie leków.
  3. Jak zapewne słyszeliśmy, od 20 kwietnia Rząd RP rozszerzył możliwość uczestnictwa wiernych we Mszy św., wskazując 1 osobę na 15 m2. Nasz kościół ma 462 m2, stąd w liturgii może brać udział 30 osób. Aby ułatwić orientację, co do liczby uczestników i zachować nakazane odległości, na ławkach zostaną naklejone białe kartki. W kościele będzie można zajmować tylko oznaczone miejsca. Jeżeli wchodząc do świątyni zauważymy, że takich miejsc już nie ma, bardzo prosimy, aby nie wchodzić dalej. Prosimy o odpowiedzialność i nie narażanie siebie oraz parafii na kary finansowe. Przypominamy, że zgromadzeni w kościele wierni mają obowiązek zasłaniania ust i nosa. Przy przystępowaniu do komunii św. powinni odsłonić usta w taki sposób, aby nie dotykać maski od zewnętrznej strony. Informujemy, że nie można udzielić komunii św. na dłoń w rękawiczce. Episkopat wskazuje, że zawsze można przyjąć komunię św. na sposób duchowy.
  4. Od przyszłej niedzieli modlitwę do św. Michała Archanioła będziemy odmawiać po każdej Mszy św. (w niedziele i w dni powszednie) zaraz po błogosławieństwie. W niedługim czasie wprowadzimy raz w miesiącu nabożeństwo do św. Michała Archanioła wraz Mszą św. ku Jego czci. Najprawdopodobniej będzie to każdy 29 dzień miesiąca.
  5. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła Patrona.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.