Ogłoszenia duszpasterskie

29/05/2020

Pobiedziska, 31.05.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się w Kościele Okres Wielkanocny.
  2. Przypominamy, że 1 czerwca br. tj. w poniedziałek kościół zostanie poddany dezynfekcji. Prace wykona wyspecjalizowana firma. Z tego względu świątynia będzie zamknięta po porannej Mszy św. aż do dnia następnego. Prosimy o zrozumienie. Jednocześnie informujemy, że ławki poddawane są na bieżąco dezynfekcji. Obecnie chcemy dokonać tego procesu w całym budynku przy użyciu specjalnego płynu rozpylającego.
  3. W czwartek obchodzić będziemy święto Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca. Po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja w intencji powołań do służby Bożej. O godz. 17.15 nabożeństwo czerwcowe i modlitwa powołaniowa. Pod chórem została wyłożona lista osób pragnących czuwać przy Chrystusie Panu.
  4. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. Nie będzie jeszcze odwiedzin chorych. W sobotę o godz. 10.15 medytacja, o 10.30 modlitwa różańcowa i o 11.00 Msza św. Jest to zarazem kolejna sobota przygotowująca naszą Archidiecezję na nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.
  5. Ksiądz Prymas podał nową datę wizytacji kanonicznej połączonej z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Jest to wtorek 29 września.
  6. Od dnia 30 maja zostały zniesione ograniczenia co do liczby uczestników w liturgii. Wszystkich obowiązuje zakrywanie maseczką nosa i ust, jeżeli odległość między osobami jest mniejsza niż 2 m. W związku z powyższym Ksiądz Prymas z dniem 1 czerwca znosi udzieloną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.
  7. Od soboty 13 czerwca rozpoczniemy sprawowanie Mszy świętych w Wagowie z zachowaniem przepisów sanitarnych. Msze św. będą się odbywały do ostatniej soboty sierpnia.
  8. Ze względu na limit osób mogących gromadzić się na wolnej przestrzeni wraz z Księdzem Dziekanem podjęliśmy decyzję, że w Uroczystość Bożego Ciała nie odbędzie się wspólna Msza św. sprawowana na Rynku, ani procesja ulicami miasta. W naszym kościele główna Msza św. będzie sprawowana o godz. 11.00. Chcielibyśmy, aby po Niej odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy wokół kościoła, albo tylko sama procesja. Czekamy na wytyczne Kurii Metropolitalnej.
  9. Wszystkim Parafianom i Sympatykom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.