Ogłoszenia duszpasterskie

28/08/2020

Pobiedziska, 30.08.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Rozpoczynamy XXII Tydzień w Roku Kościelnym.
  2. We wtorek 1. września rozpocznie się w nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Msza św. odbędzie się w kościele pw. Świętego Ducha o godz. 8.00. Dzieci i młodzież wrócą do szkoły w nowych, trudniejszych i wymagających samodyscypliny warunkach. Módlmy się w ich intencji oraz w intencji wszystkich pracowników szkół. Jak każdego roku pierwszy dzień września przynagla nas do modlitwy w intencji wszystkich ofiar II Wojny Światowej i w intencji pokoju na świecie.
  3. Przypominamy, że Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej planowana jest w naszej parafii w niedzielę 13 września na Mszy św. o godz. 11.00. Z tego względu Msza św. z godz. 12.30 rozpocznie się o godz. 13.00. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy. W związku z powyższym już wet wtorek 1 września na Mszę św. i spotkanie zapraszamy samych rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. Próba zaś z dziećmi odbędzie się w czwartek i piątek po wieczornej Eucharystii.
  4. W bieżącym tygodniu przypadają pierwsze dni września:

– w czwartek po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja w intencji powołań do służby Bożej. O godz. 17.15. nabożeństwo powołaniowe i zakończenie adoracji.

– w piątek od godz. 9.00 odwiedziny osób starszych i chorych (tylko osób zgłoszonych); od godz. 16.30 spowiedź, po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i nabożeństwo pierwszopiątkowe

– w sobotę o godz. 9.15 medytacja, następnie modlitwa różańcowa i Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi

Pierwsza sobota i niedziela to także czas przygotowania naszej archidiecezji na nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.

  1. Prosimy o zachowywanie obowiązku zasłaniania nosa i ust w czasie wszystkich celebracji liturgicznych. Dotyczy to szczególnie ślubów i pogrzebów.
  2. Punkt 6 w Biuletynie parafialnym jest nieaktualny, bowiem z dniem 1 września Firma GOAP jednostronnie zadecydowała, że nie będzie w ogóle odbierać odpadów z cmentarzy. W miniony piątek zostały bez wcześniejszego powiadomienia zabrane wszystkie pojemniki na śmieci. Tylko dzięki życzliwości Zakładu Komunalnego w Pobiedziskach zostały podstawione pojemniki przy bramie głównej i przy ul. Jagiełły. Nie wiemy kto i kiedy je wywiezie. Na dzień dzisiejszy zarządcy cmentarzy parafialnych w Pobiedziskach, Węglewie, Wronczynie, Jerzykowie i cmentarza komunalnego nie znają sposobu odbioru odpadów cmentarnych. Dlatego bardzo serdecznie prosimy o bardzo roztropne składowanie śmieci z naszego cmentarza. W najbliższą środę o godz. 11.00 odbędzie się w tej bardzo trudnej i bolesnej sprawie spotkanie w Urzędzie Gminy. Biuro parafialne z tego powodu będzie nieczynne.
  3. Ze względu na wciąż obowiązujący stan epidemiczny pielgrzymka na odpust do Dąbrówki Kościelnej 13 września br. tylko we własnym zakresie.
  4. Wszystkim Parafianom i Sympatykom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.