Ogłoszenia duszpasterskie

15/09/2020

Pobiedziska, 06.09.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Rozpoczynamy XXIII Tydzień w Roku Kościelnym.
  2. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać w naszej parafii Uroczystość I Komunii Św. Ze względu na stan epidemiczny dzieci pierwszokomunijne będą znajdowały się w strefie kościoła wydzielonej tylko dla nich. Prosimy nie przekraczać wyznaczonej strefy. Msza św. z godz. 12.30 rozpocznie się o godz. 13.00. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy. Próby z dziećmi odbędą się w środę i czwartek po wieczornej Eucharystii.
  3. Prosimy o zachowywanie obowiązku zasłaniania nosa i ust w czasie wszystkich celebracji liturgicznych. Dotyczy to szczególnie ślubów i pogrzebów.
  4. W poniedziałek Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na modlitwę różańcową o godz. 17.00.
  5. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczymy na cele remontowe. W czasie prac na niwelacją terenu od strony plebani pomiędzy istniejącym tam grobem a zakrystią natrafiliśmy na ossuaria, czyli zbiorowe miejsce złożenia ludzkich szczątków. Teren ten, jak zadecydował pracujący nieustannie na miejscu archeolog, musi być odkrywane metodą badawczą przez ręczne zdejmowanie poszczególnych warstw ziemi, szczątki składane do trumny i następnie pochowane. Prace te opiewają wstępnie na 22 tys. Gdyby znalazła się osoba lub firma, która byłaby gotowa pożyczyć nam taką sumę na okres jednego roku to bylibyśmy bardzo wdzięczni. Nie mamy bowiem takich dodatkowych środków. W czasie pandemii przez blisko dwa miesiące ofiary podczas Mszy św. nie były w ogóle zbierane. Czynimy małe kroki w remoncie części Domu św. Józefa, gdzie od października rozpoczną się katechezy biblijne pod kierownictwem ks. prof. Pawła Podeszwy i innych biblistów naszego seminarium. Dlatego liczymy na zrozumienie i serdeczność.
  6. Za tydzień w niedzielę przypada kolejny Dzień Fatimski. O godz. 20.15 modlitwa różańcowa, następnie procesja ze świecami wokół kościoła i na zakończenie Apel Jasnogórski. Zapraszamy do udziału.
  7. Jak wcześniej informowaliśmy Firmy GOAP i HEMAR zrezygnowały z usługi wywozu śmieci cmentarnych. Zabrano wszystkie pojemniki z cmentarzy w Gminie Pobiedziska. W poniedziałek podpiszemy umowę z firmą ALKOM. Koszt wywozu jednego pojemnika 1 100 l. wyniesie blisko 180 zł. Miesięcznie to koszt ok. 3 tys. zł. Bardzo prosimy o segregację śmieci na odpady zielone i pozostałe – zmieszane. Kiedy nie będziemy tego czynili koszty odbioru śmieci znacznie wzrosną. Za obecny nieporządek, powstały nie z naszej winy serdecznie przepraszamy. Ufamy, że w tym tygodniu ALKOM podstawi pojemniki i wywiezie zgormadzone już odpady. Zwracamy się do wszystkich o uczciwość i nie podrzucanie śmieci z domów, sklepów czy zakładów pracy. Jeżeli takie przypadki będą się zdarzały, co niestety miało często miejsce, proszę o powiadomienie proboszcza. Sprawę zgłosimy na policję.
  8. W parafii w Węglewie dnia 20 września br. w godzinach od 9.00 do 14.00 odbędzie się zbiórka krwi. Zachęcamy do udziału w tej szlachetnej akcji.
  9. Ze względu na wciąż obowiązujący stan epidemiczny pielgrzymka na odpust do Dąbrówki Kościelnej 13 września br. tylko we własnym zakresie.

Wszystkim Parafianom i Sympatykom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.