Ogłoszenia duszpasterskie

17/10/2020

Pobiedziska, 18.10.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Rozpoczynamy XXIX Tydzień w Roku Kościelnym.
 2. Dziś Niedziela Misyjna, która inauguruje obchody Tygodnia Misyjnego.
 3. Trwa miesiąc różańcowy. Zachęcamy gorąco do udziału w tej pięknej modlitwie, przez którą wchodzimy w tajemnice życia Chrystusa Pana i Jego Matki Maryi. Od przyszłego tygodnia nie będzie różańca dla dzieci. Prosimy o modlitwę rodzinną w domach. Zaplanowane na przyszłą niedziele poświęcenie różańców zostaje przełożone na czas późniejszy.
 4. W niedzielę papieską na edukację zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin zebrano 782 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy podziękowanie – Bóg zapłać.
 5. Ofiary złożone w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na cele inwestycyjne wyniosły 4 753 zł. Serdecznie dziękujemy.
 6. Pod chórem zostały wyłożone formularze na wymienianki roczne i jednorazowe.
 7. W związku z wzrastającym zagrożeniem epidemicznym osoby przyjmujące komunię św. na rękę mają możliwość dezynfekcji dłoni ze stacji dezynfekującej ustawionej przy pierwszej ławce po prawej stronie kościoła. Jeżeli komunię św. podaje dwóch kapłanów osoby przyjmujące komunię św. do ust prosimy, aby podchodziły do ks. proboszcza, a osoby przyjmujące Pana Jezusa na rękę do ks. wikariusza. Informujemy jednocześnie, że kapłan udzielający komunii św. do ust dezynfekuje palce o puryfikaterz nasączony płynem dezynfekującym. Bardzo prosimy, aby przed przyjęciem komunii św. zdjąć maskę ochronną. Komunii św. nie podaje się na rękę w rękawiczce. Osoby przyjmujące Najświętszą Hostię na rękę muszą dołożyć wszelkich starań, aby na dłoni nie pozostały najmniejsze okruchy. Jeżeli takie by się znalazły należy je spożyć z wielkim szacunkiem. W każdym najmniejszym okruchu jest ten sam prawdziwy Bóg.
 8. Od 17 października Powiat Poznański znalazł się, jak wiemy, w czerwonej strefie epidemicznej. Wiąże się to z obostrzeniami zgromadzeń, w tym zgromadzeń liturgicznych – jedna osoba na 7 m2. Nasz kościół, wg karty konserwatorskiej obiektu, ma 462 m2 powierzchni użytkowej, stąd w liturgii może wziąć udział 66 osób. Prosimy zajmować miejsca oznaczone. W miniony piątek świątynia została poddana dezynfekcji.
 9. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w kościele będą sprawowane wg porządku niedzielnego, nie będzie Mszy św. na cmentarzu. O godz. 14.00 odbędzie się natomiast modlitwa za zmarłych w miejscu tak dla nas wszystkich ważnym, bo będącym miejscem spoczynku naszych bliskich. Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad obwiązujących przepisów, co do zgromadzeń na wolnym powietrzu.
 10. Po wysłuchaniu opinii Parafialnej Rady Duszpasterskiej, w roku bieżącym, kolęda w tradycyjnej formie nie odbędzie się.
 11. W parafii pw. Świętego Ducha zostaną zorganizowane 33-dniowe rekolekcje. Spotkania przygotowujące odbędą się 19 i 26 października na Mszach św. o godz. 18.00. Bardziej szczegółowe informacje można znaleźć na tablicy ogłoszeń.
 12. Bardzo mocno prosimy o segregację śmieci na cmentarzu.
 13. Prosimy o zachowywanie obowiązku zasłaniania nosa i ust w czasie wszystkich celebracji liturgicznych.
 14. Wszystkim Parafianom i Sympatykom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.