Ogłoszenia duszpasterskie

24/10/2020

Pobiedziska, 25.10.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Rozpoczynamy XXX Tydzień w Roku Kościelnym.
  2. Trwa miesiąc różańcowy. Zachęcamy gorąco do włączania się w tę piękną modlitwę, przez którą wchodzimy w tajemnice życia Chrystusa Pana i Jego Matki Maryi. Prosimy o modlitwę rodzinną w domach. Przez przyczynę Matki Bożej Różańcowej prośmy Boga o powstrzymanie pandemii.
  3. Jak zapewne wiemy, we wtorek 20 października w godzinach południowych zmarł bp. senior Bogdan Wojtuś, emerytowany biskup pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej; biskup całym sercem oddany ukochanej archidiecezji i jej wiernym. Wielokrotnie gościł w naszej parafii, udzielając sakramentu bierzmowania i przewodnicząc różnym uroczystościom religijnym. Z wdzięcznym sercem wspierajmy Go modlitwą, aby Matka Boża, której był szczerze oddany wyszła Mu na spotkanie w progach domu Ojca.
  4. Pod chórem zostały wyłożone formularze na wymienianki roczne i jednorazowe.
  5. W związku z wciąż wzrastającym zagrożeniem epidemicznym osoby przyjmujące komunię św. na rękę mają możliwość dezynfekcji dłoni ze stacji dezynfekującej ustawionej przy pierwszej ławce po prawej stronie kościoła. Jeżeli komunię św. podaje dwóch kapłanów osoby przyjmujące komunię św. do ust prosimy, aby podchodziły do ks. proboszcza, a osoby przyjmujące Pana Jezusa na rękę do ks. wikariusza. Jeżeli komunii św. udziela jeden kapłan, prosimy aby jako pierwsze podchodziły osoby przyjmujące Ciało Chrystusa na rękę, a następnie osoby przyjmujące do ust. Informujemy jednocześnie, że kapłan udzielający komunii św. do ust dezynfekuje palce o puryfikaterz nasączony płynem dezynfekującym. Bardzo prosimy, aby przed przyjęciem komunii św. zdjąć maskę ochronną. Komunii św. nie podaje się na rękę w rękawiczce. Osoby przyjmujące Najświętszą Hostię na rękę muszą dołożyć wszelkich starań, aby na dłoni nie pozostały najmniejsze okruchy – w każdym najmniejszym okruchu jest ten sam prawdziwy Bóg. Jeżeli takie by się znalazły należy je spożyć z wielkim szacunkiem. Przypominamy, że jedynym, właściwym sposobem przyjmowania Komunii św. na rękę jest następujący: lewą dłoń nakładamy na prawą, kapłan składa Najświętszą Postać Pana Jezusa na lewej dłoni, prawą bierzemy Ciało Pana Jezusa i natychmiast, nie odchodząc i nie odwracając się, w obecności kapłana spożywamy.  Nie można odbierać kapłanowi Pana Jezusa prawą dłonią i zaraz spożywać.
  6. Prosimy zajmować w kościele miejsca oznaczone.
  7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. wg porządku niedzielnego.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wiernych, Arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski, zwraca się z prośbą o odwołanie Mszy Świętych i nabożeństw (także procesji) na cmentarzach w Uroczystość Wszystkich Świętych i celebrowanie ich w kościołach, przy zachowaniu obowiązującego limitu wiernych. Zaplanowana zatem wcześniej modlitwa na cmentarzu nie odbędzie się. Prosimy o respektowanie zasad sanitarnych. Rozumiejąc pamięć i wciąż żywą miłość do naszych zmarłych, prosimy, aby jak podaje Ksiądz Prymas: „nawiedzenie grobów swoich bliskich rozłożyć na cały miesiąc listopad, w którym zgodnie z dekretem Ojca Świętego Franciszka, możliwe jest zyskiwanie odpustów w intencji zmarłych”.

  1. Bardzo mocno prosimy o segregację śmieci na cmentarzu. Ostatni rachunek jaki mamy do zapłacenia za jeden tylko miesiąc wrzesień opiewa na kwotę: 4 989,60 zł.
  2. Prosimy o zachowywanie obowiązku zasłaniania nosa i ust w czasie wszystkich celebracji liturgicznych.
  3. Wszystkim Parafianom i Sympatykom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.