Ogłoszenia duszpasterskie

31/10/2020

Pobiedziska, 01.11.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiejszej niedzieli przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych – całkowicie inną niż w latach ubiegłych. Nie możemy wprawdzie udać się swobodnie na cmentarz, aby nad grobami naszych bliskich sprawować Najświętszą Ofiarę Mszy św., ale wciąż możemy być przy nich przez naszą modlitwę. Niech ten dzień będzie dla nas czasem wspomnień i prośby do dobrego Boga o życie wieczne dla tych, którzy, mimo swego odejścia, mają ważne w miejsce w naszych sercach.
 2. W poniedziałek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – w katolickiej tradycji Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i 17.30. W tym dniu biuro parafialne będzie nieczynne.
 3. Za zmarłych z wymienianek jednorazowych będziemy modlić się począwszy od 2 do 8 listopada na różańcu pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 4. Wymienianki roczne prosimy składać do końca listopada.
 5. W bieżącym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po porannej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja w intencji powołań do służby Bożej. Pod chórem została wyłożona lista osób, które pragną czuwać przy Chrystusie Panu. Z posługą sakramentalną do chorych ksiądz wikariusz uda się tylko do osób, które o to poproszą. Można je zgłaszać w zakrystii lub w biurze parafialnym. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30 do 17.30. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec za zmarłych i nabożeństwo pierwszopiątkowe. W sobotę o godz. 9.15 medytacja, o 9.30 różaniec i o godz. 10.00 Msza św. , a po niej akt przebłagania za ostatnie profanacje świątyń i Mszy św., jakie miały miejsce w naszej ojczyźnie.
 6. Ze względu na obecną sytuację pandemiczną zostaje czasowo zawieszona Szkoła Słowa Bożego. Powrócimy do niej, jak tylko będzie to możliwe. Dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. prosimy, aby swe uczestnictwo we Mszy św. potwierdzały przed podpis swoich rodziców. Prosimy nie przychodzić do zakrystii.
 7. Prosimy zajmować w kościele miejsca oznaczone.
 8. Bardzo mocno prosimy o segregację śmieci na cmentarzu.
 9. Prosimy o zachowywanie obowiązku zasłaniania nosa i ust w czasie wszystkich celebracji liturgicznych.
 10. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca, ofiary składane w czasie Mszy św. przeznaczymy na cele remontowe i zapłatę wywozu śmieci z cmentarza.
 11. Aby w biurze parafialnym lub w zakrystii nie gromadziło się zbyt wiele osób można już nabywać świece i opłatki wigilijne. Świece są w cenie: duże – 15 zł., małe 7 zł.
 12. Wszystkim Parafianom i Sympatykom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.