Ogłoszenia duszpasterskie

07/11/2020

Pobiedziska, 08.11.2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Rozpoczynamy XXXII Tydzień w Roku Kościelnym.
 2. Przypominamy, że zgodnie z dekretem Ojca Świętego Franciszka przez cały listopad możemy uzyskać dla zmarłych odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzisiaj (tj. w niedzielę o godz. 18.00) różaniec święty za naszych bliskich zmarłych.
 3. Wymienianki roczne prosimy składać do końca listopada.
 4. Poświęcenie książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych zostaje ze względu na obecną sytuację przeniesione z niedzieli 15 listopada na termin późniejszy. Dzieci prosimy, aby swe uczestnictwo we Mszy św. potwierdzały przed podpis swoich rodziców. Prosimy nie przychodzić do zakrystii.
 5. Prosimy zajmować w kościele miejsca oznaczone. Od soboty 7 listopada w kościołach może uczestniczyć w liturgii 1 osoba na 15 m W naszej świątyni jest to 30 osób.
 6. W środę przypada 11 listopada – Święto Niepodległości. Msza św. za Ojczyznę o godz. 11.00. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych. Biuro parafialne przed południem będzie nieczynne.
 7. Bardzo mocno prosimy o segregację śmieci na cmentarzu i bardzo roztropne, oszczędne dekorowanie grobów. Ostatnia faktura za wywóz śmieci z cmentarza za miesiąc październik wynosi 14 661 zł., co stanowi dwumiesięczny całkowity dochód parafii. Naprawdę nas na to po prostu nie stać. Wpłaty na wywóz śmieci i wodę w wysokości 20 zł. od 1 stycznia br. wynoszą 3 150 zł. Pozostałe, tj. pokładne i opłaty za postawienie nagrobka 27 320 zł. Za sam tylko wywóz śmieci z cmentarza od 1 stycznia, z bieżącą fakturą zapłaciliśmy 33 861 zł. Najprawdopodobniej od nowego roku opłaty cmentarne z tego względu ulegną podwyższeniu.
 8. Dziękujemy serdecznie za złożone dziś ofiary, które zgodnie z zapowiedzią przeznaczymy na cele remontowe i wywóz śmieci z cmentarza.
 9. Zmarł ks. kan. Adam Zasada, budowniczy i długoletni proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pobiedziskach Letnisku. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00. Pamiętajmy o nim w swoich modlitwach za zmarłych. Ze względu na uroczystości pogrzebowe biuro parafialne w poniedziałek będzie nieczynne.
 10. Prosimy o zachowywanie obowiązku zasłaniania nosa i ust w czasie wszystkich celebracji liturgicznych.
 11. Przypominamy, że aby w biurze parafialnym lub w zakrystii nie gromadziło się zbyt wiele osób można już nabywać świece i opłatki wigilijne. Świece są w cenie: duże – 15 zł., małe 7 zł.
 12. Wszystkim Parafianom i Sympatykom pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.