Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 16.04.2017

15/04/2017
 1. Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Z tej okazji składamy wszystkim Parafianom i Gościom przybyłym na Święta do naszej Parafii życzenia, by Chrystus Pan – Zwycięzca śmierci, piekła i szatana dotykał każdego z Was swoją Miłością, która jest mocniejsza niż śmierć. Z całego serca życzymy Wam i Waszym bliskim, aby Uroczystości Paschalne raz jeszcze wzmocniły Waszą wiarę i przypomniały, że Zmartwychwstały jest z nami, że każdy z nas może stać się żywym świadkiem działania Jego boskiej mocy.

 2. Z serca dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżywania w naszej Rodzinie Parafialnej Świętego Triduum Paschalnego. Dziękujemy Panu Kościelnemu i Osobom, które przygotowywały Ciemnicę i Grób Pański, Panu Organiście, Paniom dbającym o czystość naszej świątyni, Służbie Liturgicznej. Dziękujemy Parafianom, Gościom i Sympatykom pobiedziskiej Fary za przekazane kwiaty do Grobu Pana Jezusa oraz ofiary pieniężne. Dziękujemy serdecznie Wszystkim Darczyńcom i wypraszamy łaski u Zmartwychwstałego Pana.

 3. Jutro drugie Święto Wielkanocy. Msze św. wg porządku niedzielnego. Przed kościołem tradycyjna zbiórka ofiar na KUL i katolickie szkoły.

 4. W środę Nowenna do MBNP, a w sobotę nabożeństwo do Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk.

 5. Trwamy w okresie wielkanocnym. Z racji Oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 6. Za tydzień Druga Niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna obchód Tygodnia Miłosierdzia. O godz. 15.00 będziemy się modlić w kościele Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 7. W przyszłą niedzielę Uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha – Głównego Patrona Polski i naszej Archidiecezji. Dekanat pobiedziski organizuje pielgrzymkę autokarową na niedzielną sumę odpustową do Gniezna. Z całego serca zachęcamy do udziału. Przejazd za darmo – opłacony przez parafie dekanatu. Zapisy w zakrystii.

 8. Zachęcamy również młodzież do włączenia się w obchody odpustowe. Zgłoszenia u dekanalnego duszpasterza młodzieży ks. Krzysztofa Brzykcego.

 9. Dnia 18.04. br. w kościele pw. Świętego Ducha o godz. 18.00 Msza św. w stałych intencjach Rodziny Radia Maryja. Wcześniej o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe.

 10. W najbliższą środę ze względu na wyjazd służbowy ks. proboszcza do Warszawy biuro parafialne będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.

 11. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Parafian uruchomiliśmy stronę internetową parafii pod adresem: farapobiedziska.pl.

 12. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła Patrona naszej parafii.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom
czcigodnej pobiedziskiej Fary życzymy błogosławionego tygodnia.