Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna – 21.05.2017

21/05/2017

1.Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną.

2. O poniedziałku do środy przypadają Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W tych intencjach będziemy modlić się w czasie nabożeństwa majowego.

3. W piątek rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W najbliższych dniach rekolekcje przed złożeniem ślubów wieczystych będzie przeżywała siostra Miriam od Ducha Świętego. Siostra Karmelitanka, przebywająca w gnieźnieńskim klasztorze pochodzi  z naszej parafii z Kocanowa. W zaproszeniu na uroczystość złożenia ślubów wieczystych prosi swoją rodzinę parafialną o modlitwę. Pamiętajmy zatem o siostrze Miriam i módlmy się o nowe powołania do służby Bożej.

4. W piątek 26 maja przypada Dzień Matki. Niech nikt nie zapomni o spotkaniu ze swoją mamą przez odwiedziny, czy modlitwę. Wdzięczną pamięcią otoczmy mamy, które odeszły już do Domu Ojca.

5. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 13.00, bp Krzysztof Wętkowski udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Kandydatów polecajmy Bogu w naszych modlitwach.

6. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele remontowe. Dziękujemy również za ofiary przekazane na konto parafialne. Prace restauratorskie rozpoczną się w poniedziałek. Słowa podziękowań kierujemy do Parafianina, który z wielką wyrozumiałością i życzliwością postawił rusztowanie.

7. Kończy się okres wielkanocny, w którym każdy katolik zobowiązany jest do spowiedzi i przyjęcia Komunii św.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy na parafialnym cmentarzu: Tadeusza Zawadzkiego i Janinę Wojdyło. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy miłosiernemu Bogu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

9. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła Patrona naszej parafii.

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.