Ogłoszenia duszpasterskie – Zesłanie Ducha Świętego – 04.06.2017

04/06/2017

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny.

2. W poniedziałek drugi dzień „Zielonych Świąt”, Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i 18.30. Z racji święta biuro parafialne będzie nieczynne.

3. We wtorek wyjątkowo nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa będzie sprawowane po porannej Mszy św.

4. Dziękujemy za indywidualne ofiary złożone na cele remontowe. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca ofiary zbierane w czasie Mszy św. zostaną tradycyjnie przeznaczone na prace remontowe. Dziękujemy rodzicom i młodzieży, która w ubiegłą niedzielę przyjęła sakrament bierzmowania i z tej okazji przekazali na remont naszej świątyni ofiarę pieniężną. Wszystkim z serca za wsparcie wypowiadamy – Bóg zapłać.

5. Nabożeństwa czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa są sprawowane o godz. 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Nabożeństwo do Matki Bożej Łaskawej w łączności z nabożeństwem czerwcowym.

6. Spotkanie Matek i Ojców Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po sumie.

7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy pierwszej i drugiej gimnazjum odbędzie się w poniedziałek, 5 czerwca, po wieczornej Mszy św. Obecność obowiązkowa. Prosimy zabrać ze sobą dzienniczki.

8. Dziękujemy za ofiary składane do skarbon. W ostatnim miesiącu wyniosły one 482 zł. Przekazujemy je na utrzymanie rodziny w Syrii.

9. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Program Uroczystości będzie taki sam, jak w ubiegłych latach. Msza św. na Rynku przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpocznie się o godz. 11.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy i trasy procesyjnej.

10. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na świątynię Opatrzności Bożej.

11. Módlmy się do św. Michała Archanioła Patrona naszej Parafii.

 

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary

życzymy błogosławionego tygodnia.