V Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018

17/03/2018

1. Przeżywamy V niedzielę Wielkiego Postu. 

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

3. Ze względu na spowiedzi wielkopostne w dekanacie, nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie odprawione w formie skróconej w środę po wieczornej Mszy św. Nabożeństwo do Matki Bożej Łaskawej  Pani Pobiedzisk o zwykłej porze.

4. W najbliższy czwartek 22 marca odbędzie się w naszej parafii wielkopostna spowiedź św

– godz. 10.00 – nabożeństwo pokutne

– od godz. 10.30 do 12.00 – spowiedź św.

Po południu

– godz. 15.30 – nabożeństwo pokutne

– od godz. 16.00 do 17.00 – spowiedź św.

Wieczorem

– od godz. 19.30 do 20.30 – spowiedź św.

Okazja przystąpienia do Komunii św. będzie co 20 minut. Kartki z informacją o spowiedzi św. parafialnej zostały wyłożone pod chórem. Bardzo serdecznie prosimy i mocno kładziemy na sumienie, aby skorzystać z tej okazji spotkania z miłosiernym i sprawiedliwym Bogiem. Nie odkładajmy spowiedzi św. na ostatnią chwilę. Skorzystajmy z posługi zaproszonych kapłanów.

5. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele remontowe. Słowa podziękowań składamy także Tym, którzy wsparli prace parafialne ofiarami przekazanymi na konto parafialne. Niech dobry Bóg błogosławi.

6. Na cmentarzu wciąż trwają prace przy drzewostanie. Dziękujemy Wszystkim, którzy ze zrozumieniem przyszli nam z pomocą i wpłacili na ten cel po 20 zł. Bóg zapłać.

7. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. Obrzęd poświęcenia palm podczas sumy nastąpi na zewnątrz kościoła przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tam zostanie odczytana Ewangelia i następnie w uroczystej procesji wejdziemy do świątyni na Mszę św.

8. W Niedzielę Palmową zapraszamy do czcigodnej pobiedziskiej Fary na koncert pieśni wielkopostnych w wykonaniu artystki Piwnicy pod Baranami w Krakowie pani Aleksandry Maurer, przy akompaniamencie Jarosława Kagańca. Początek koncertu o godz. 19.30.

9. W poniedziałek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy zwłaszcza mężczyzn. Po Mszy św. Litania do św. Józefa.

10. Po chórem została wyłożona lista osób, które pragną podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Uroczyste podjęcie duchowej adopcji odbędzie się w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w Dniu Świętości Życia, które w tym roku ze względu na Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, przypada w poniedziałek 9 kwietnia. Z całego serca zachęcamy do włączenia się w to wielkie Boże dzieło.

11. Z wielką radością informujemy, że w minionym tygodniu zostaliśmy powiadomieni, że nasza parafia otrzyma relikwie św. siostry Faustyny oraz bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Mamy już relikwie św. Jana Pawła II i bł. Ks. Michała Sopoćki. Niech będzie Bóg uwielbiony w swoich aniołach i w swoich świętych.

12. Ogłoszenie ks. Krzysztofa Idczaka dekanalnego referenta młodzieżowego i powołaniowego z parafii dziekańskiej: ,,Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30). To hasło tegorocznego 33. Światowego Dnia Młodzieży, który w najbliższą Niedzielę Palmową tj. 25.03.2018r., będzie obchodzony w diecezjach na całym świecie. Dlatego też jako dekanalny referent ds. młodzieży i powołań, serdecznie zapraszam ludzi młodych na dekanalne spotkanie z okazji Światowego Dnia Młodzieży do parafii pw. Świętego Ducha w Pobiedziskach. Rozpoczniemy nasze czuwanie modlitewne już o godz. 16:30 wspólnym wystawieniem Najświętszego Sakramentu i nabożeństwem Gorzkich żali, następnie ok. 17:15 wspólna Eucharystia z poświęceniem palm a po niej spotkanie przy wspólnym stole na plebanii.

13. Powierzmy się św. Michałowi Archaniołowi Patronowi naszej parafii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i gościom pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.