V Niedziela zwykła – 04.02.2018

04/02/2018

1. Przeżywamy V Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym.

2. W środę o godz. 18.10 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę nabożeństwo do Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk.

3. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas trzecich gimnazjum odbędzie się we wtorek – 6 lutego. Msza św. o godz. 18.30, a po Niej spotkanie.

4. W przyszłą niedzielę 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego. W czasie każdej Mszy św. modlić się będziemy w intencji osób dotkniętych cierpieniem na ciele i duszy. Po Mszy św. sprawowanej o godz. 9.00 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Mogą go przyjąć osoby chore lub będące w podeszłym wieku i żyjące w stanie łaski uświęcającej.

5. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, ofiary zbierane podczas Mszy świętych przeznaczymy na cele remontowe parafii.

6. Ze względu na wyjazd ks. proboszcza z ks. dyrektorem Wydziału Duszpasterskiego do Warszawy biuro parafialne w środę będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.

7. W czasie kolędy większość Parafian, w zasadzie wszyscy, których pytaliśmy opowiedzieli się za zmianą godziny sprawowania wieczornej Mszy św. z godz. 18.30 na 17.30, tak więc od 1 października Msze św. od poniedziałku do piątku będą sprawowane o godz. 17.30.

8. Informujemy, że intencje mszalne (nie dotyczy to rezerwacji ślubów) na rok 2019 przyjmujemy od 1 kwietnia br.

9. Dzisiaj Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Aktywności „Dla Ciebie” przeprowadza na terenie Gminy Pobiedziska zbiórkę pieniężną na zakup mikrobusu do przewozu osób niepełnosprawnych z terenu Gminy do Warsztatów Terapii Zajęciowej. Organizatorzy już teraz dziękują za zrozumienie i okazane wsparcie.

10. W przyszłą niedzielę oraz w Popielec Wspólnota Życia Chrześcijańskiego będzie rozprowadzała za dobrowolną ofiarą zdrapki wielkopostne – jest propozycja zadań na każdy dzień, aby jak najowocniej przeżyć czas przygotowania paschalnego. Dochód zostanie przeznaczony w połowie dla misjonarza świeckiego oraz na zakup leków osób chorych z naszej parafii.

11. W minionym tygodniu na parafialnym cmentarzu pożegnaliśmy zmarłe: Genowefę Kupsik i Krystynę Skrzypczak. Wszystkich naszych zmarłych oddajmy miłosiernemu Bogu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

12. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.