XX Niedziela zwykła – 20.08.2017

20/08/2017

1. Rozpoczynamy 20 Tydzień Zwykły w Roku Liturgicznym.

2. W ubiegłą niedzielę na cele remontowe zebrano w czasie Mszy św. 4.025 zł. Wpłynęły również ofiary na konto parafialne. Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać.

3. W sobotę przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej, która w tym roku ma szczególny wymiar ze względu na 300. lecie koronacji cudownego obrazu Matki Bożej. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i 18.30.

4. Przypominamy, że 14 października br. w Bydgoszczy w Parafii pw. Świętych Polskich Barci Męczenników odbędzie się Dzień Skupienia Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich AG. Organizujemy wyjazd autokarem. Serdecznie zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania do miejsca ostatniej posługi bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W programie nabożeństwo różańcowe, okazja do spowiedzi, Msza św., wojskowa grochówka i spotkanie z klerykami. Cena z ubezpieczeniem wynosi 33 zł. (jeżeli zapisze się 49 osób wówczas cena wyniesie 20 zł. i różnica zostanie zwrócona). Przy zapisie należy podać nr PESEL i adres zamieszkania.

5. Dzisiaj, zgodnie z apelem Księdza Prymasa, zbierane są przed kościołem ofiary na rzecz poszkodowanych w wyniku nawałnicy, które przeszła na Wielkopolską i częścią Pomorza. Za każdy gest serca, dziękujemy.

6. W minionym tygodniu na parafialnym cmentarzu pożegnaliśmy: śp. Szczepana Marcinkowskiego i Helenę Czerwińską. Ich i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy miłosiernemu Bogu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

7. Módlmy się do św. Michała Archanioła Patrona naszej Parafii, oddając pod Jego opiekę zwłaszcza dzieci, młodzież i wszystkich przebywających na wakacjach.

Wszystkim Drogim Parafianom, Sympatykom i Gościom czcigodnej pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.