XXI Niedziela zwykła – 27.08.2017

27/08/2017

1. Rozpoczynamy XXI Tydzień Zwykły Okresu Liturgicznego.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.10, a w sobotę nabożeństwo do Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk.

3. W piątek 1 września przypada 78. Rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Módlmy się w intencji ofiar i o pokój na ziemi.

4. Kończą się wakacje. Msza św. na inaugurację nowego roku szkolnego  w poniedziałek 4 września o godz. 8.00.

5. W bieżącym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca:

– w I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30. Nabożeństwo  pierwszo piątkowe o godz. 18.10. Ks. Mariusz z posługą sakramentalną do chorych uda się od godz. 7.00, a ks. proboszcz do domów opieki społecznej na godz. 9.00.
– w I sobotę miesiąca o godz. 9.30 modlitwa różańcowa, a o godz. 10.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi

6. Od przyszłej niedzieli 3 września będzie sprawowana Msza św. o godz. 13.00. Zapraszamy na nią szczególnie dzieci. W pierwszą niedzielę września podczas tej Eucharystii zostaną pobłogosławione  tornistry dzieci.

7. W niedzielę 10 września odbędą się główne uroczystości odpustowe w Dąbrówce Kościelnej. Z naszej parafii wyruszy piesza pielgrzymka, którą poprowadzi ks. Mariusz. Wyjście o godz. 5.00.

8. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca w busie na pielgrzymkę do Dąbrówki Kościelnej. Wyjazd z Rynku  10.09. o godz. 8.00. Powrót po Mszy św. odpustowej. Cena 22 zł. Zapisy do 06.09. w „Sklepie niskich cen” przy ul. Kazimierza Odnowiciela. Przy zapisie należy podać adres i PESEL.

9. W ubiegłą niedzielę na rzecz poszkodowanych przez nawałnicę złożono do puszek przed kościołem – 3 027 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać.

10. W poniedziałek biuro parafialne będzie nieczynne. Za niedogodności serdecznie przepraszamy.

11. Kuria Metropolitalna w Gnieźnie Wydział Ekonomiczny, w nawiązaniu do licznych zgłoszeń spływających do Wydziału Ekonomicznego dotyczących uszkodzeń nagrobków na terenach cmentarzy Archidiecezji Gnieźnieńskiej, niniejszym informuje, iż polisa ubezpieczeniowa nie obejmuje nagrobków, które zostały uszkodzone na skutek nawałnic, huraganów, czy innych zjawisk pogodowych, gdyż ze względów prawnych i technicznych (różna wartość nagrobków) jest to niemożliwe. Przypominamy, że w niektórych firmach ubezpieczeniowych istnieje możliwość indywidualnego ubezpieczenia nagrobka.

12. W minionym tygodniu na parafialnym cmentarzu pożegnaliśmy śp.: . Małgorzatę Błońską. Ją i wszystkich naszych zmarłych polećmy miłosiernemu Bogu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

13. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.