XXVII Niedziela zwykła – 08.10.2017

08/10/2017

1. Rozpoczynamy XXVII Tydzień Zwykły Okresu Liturgicznego.

2. Przeżywamy dziś kolejny Dzień Papieski, przed kościołem zbiórka ofiar na rzecz dzieci i młodzieży z ubogich rodzin na stypendia szkolne. Jest to również druga niedziela miesiąca i ofiary zbierane podczas Mszy św. przeznaczymy na cele remontowe parafii. Wszystkim Ofiarodawcom wypowiadamy słowa serdecznych podziękowań.

3. Zachęcamy do uczestnictwa w modlitwie różańcowej. Nabożeństwo dla dzieci i młodzieży we wtorki i czwartki o godz. 17.00. Dla dorosłych o godz. 18.00. Nabożeństwa: do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Matki Bożej Łaskawej Pani Pobiedzisk w łączności z różańcem.

4. Dziękujemy serdecznie Wszystkim ludziom dobrego serca, którzy złożyli swe podpisy pod projektem ustawy broniącej życie każdego poczętego dziecka.

5. Dzisiaj po sumie spotkanie Żywego Różańca.

6. W piątek, 13 października ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Różaniec wyjątkowo w tym dniu o godz. 17.45. Po różańcu procesja eucharystyczna, także z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Na czele procesji krzyż, następnie figura Matki Bożej i kapłan z Najświętszym Sakramentem. Wiernych prosimy o przyniesienie świec na procesję.

7. W przyszłą niedzielę 15 października podczas Mszy św. o godz. 11.00 będzie śpiewał Chór Prymasowski w ramach obchodu 600 lecia prymasostwa w Polsce. O godz. 10.30 krótki koncert. Serdecznie zapraszamy.

8. Ksiądz Prymas, odpowiadając na prośbę Episkopatu Meksyku, prosi o zorganizowanie zbiórki ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku tragicznego trzęsienia ziemi. Ofiary te będzie można złożyć do puszek w przyszłą niedzielę.

9. W czwartek 12.10. br. w kościele pw. Świętego Ducha comiesięczna Msza św. w intencji Ojczyny, Ojca Świętego Franciszka i Rodziny Radia Maryja. Wcześniej o 17.30 modlitwa różańcowa.

10. W minionym  tygodniu na parafialnym cmentarzu pożegnaliśmy: Władysława Szymkowiaka i Romana Wojdylaka. Ich i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

11. Powierzmy się opiece św. Michała Archanioła – Patrona naszej Parafii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom pobiedziskiej Fary
życzymy błogosławionego tygodnia.